50 نمونه سنگ های نمک جدید با خواص بسیار عالی

بلورهای درخشنده نمک در کنار هم تشکیل سنگ نمک میدهند که در دنیای انرژی درمانی خاصیت بسیار بالایی دارند و بسیار با ارزش هستند . مخصوصا وقتی نور خورشید به آنها می تابد میتوانند انرژی های منفی را دفع و آرامش بسیار زیادی ایجاد کنند .

سنگ نمک ها باظرافت و دقت زیادی درست شده اند تا زیبایی واقعی سنگ نمک ها را نشان دهند . در سنگ نمک ها املاح مختلفی وجود دارد که باعث میشود رنگ آنها خیلی خاص باشد . مانند آهن که باعث قرمزی میشود یا منگنز که باعث میشود رگه هایی نارنجی بر روی سنگ ها بی افتد .

درعالم یوگا یا فنگ شویی سنگ نمک ها جایگاه بسیار خاصی دارند و از آنها برای ازبین بردن انرژی منفی و پاکسازی محیط استفاده میشود .

آباژور های سنگ نمگ

نمک صورتی محبوب دیگر فقط برای پاشیدن در هنگام شام یا یک حمام تسکین دهنده نیست. لامپ های نمک هیمالیا از داروخانه های تخصصی به مجلات دکور راه پیدا کرده اند. لامپ ها از نمک جامد هیمالیا از پاکستان ساخته شده اند. آنها از داخل با یک لامپ روشن می شوند و این ترکیب نور نسبتاً کم رنگ و کهربایی را می دهد.

جذابیت فقط بصری نیست. بسیاری بر این باورند که لامپ های نمک از درمان آسم گرفته تا سم زدایی اتاق فواید سلامتی دارند. سازندگان این لامپ ها ادعا می کنند که یون های منفی مفید را در اتاق آزاد می کنند و هوا را تمیز می کنند. اما آیا آنها واقعاً کار می کنند؟

یونیزاسیون هوا در سنگ نمک های دکوری

مزایای یونیزاسیون منفی هوا به طور تصادفی در یک مطالعه در سال 1998 در مورد اختلال عاطفی فصلی (SAD) کشف شد. این مطالعه نشان داد که درمان های یون منفی با شدت بالا می تواند افسردگی مزمن و SAD را کاهش دهد. سایر مطالعات منبع معتبر نتایج مشابهی را نشان داده اند.

در مطالعات انجام شده، یونیزاسیون منفی هوا با ماشینی ایجاد می شود که یک الکترون را به مولکول های اکسیژن اضافه می کند تا یک یون منفی ایجاد کند. یون های منفی نیز در طبیعت با برخورد امواج اقیانوس، تشعشعات و حتی نور خورشید ایجاد می شوند. اعتقاد بر این است که این یون ها باعث افزایش میزان اکسیژن در خون می شوند، اما محققان هنوز در حال بررسی تأثیر دقیق آنها بر بدن هستند.

تاکنون هیچ مطالعه علمی در مورد توانایی لامپ های نمک هیمالیا در تولید یون های منفی وجود ندارد. با این حال، طبق گفته مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، تعداد کمی یون، در صورت وجود، ساطع شده توسط لامپ نمک با دستگاه های یون منفی هوا که در مطالعات بالینی استفاده می شود، متفاوت است. مرکز اطلاعات یون منفی تلاش کرد تا میزان یون های آزاد شده توسط یک لامپ نمک محبوب را آزمایش کند و دریافت که انتشار یون های منفی آنقدر کم است که به سختی قابل اندازه گیری است.

همچنین هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد لامپ های نمکی اثرات یکسانی بر SAD و افسردگی مزمن دارند.
در عوض این را امتحان کنید

ژنراتورهای یون منفی خاصی مانند آنهایی که در مطالعات استفاده شده است وجود دارد که یونیزاسیون با فرکانس بالا را فراهم می کند. با این حال، مطمئن شوید که از ماشین های یونیزه کننده هوای تجاری مانند تصفیه کننده های هوای یونی که ازن مضر را به عنوان یک محصول جانبی تولید می کنند، اجتناب کنید. EPA کالیفرنیا فهرستی از ژنراتورهای بالقوه خطرناک دارد.

قبلی
45 مدل پاف با نقوش ایرانی و جذاب
بعد
32 مدل از سطل زباله و جادستمالی شیک و زیبا + قیمت

نظرتان را بنویسید