64 مدل از جدیدترین ظروف برنجی اصل

ظروف برنجی به دو دسته تقسیم بندی می شوند.1:ظروف برنجی اصل 2:ظروفی با جنس دیگر که روکش آلیاژ برنج دارند.

نکاتی برای ظروف آبکاری شده با برنج

1:آهنربا

2:این ظرف ها دست ساز نیستند وارززش از نظر قدمت ندارند با گذشت زمان ارزش آن افزایش پیدا نمیکند.

خواص ظروف برنجی

بیماری های گوارشی و پوستی را از بین میبرد .

خاصیت ضد میکروب دارد .

باعث میشود سلول های مغز درست فرماندهی کنند .

و همچنین که کمبود و فقدان روی و مس در بدن باعث مشکلات بسیاری میشود با توجه به این نکته که برنج آلیاژی از مس و روی است استفاده کردن از این آلیاژ باعث جلو گیری از بروز بسیاری از بیماری ها و درد ها میشود.

شناسایی ظرف های برنجی اصل

بهترین روش برای خرید ظروف برنجی این است که از مکان ها و افراد مطمعن خریداری کنید اما اگه میخواهید به روش خودتان اصل بودن ظروف را کنترل و شناسایی کنید ما روش زیر را پیشنهاد میکنیم :

ظرف برنجی که میخواهید اصل بودن آن را بسنجید روی حرارت بگذارید تا داغ شود و بعد آن را روی یک کیسه پلاستیگ بگذارید .اگر ظرفتان نچسبید اصل است اما اگر چسبید متاسفانه ظرفتان تقلبی است .

راهنمای خرید ظروف برنجی

برخی از مواردی که هنگام خرید ظرف ظروف پخت و پز باید در نظر داشته باشید عبارتند از:


نوع مواد

مواد ظروف زیادی در بازار موجود است و شما باید بر اساس سبک پخت غذا ظروف مناسب را انتخاب کنید. برای غذاهایی که نیاز به تفت دادن دارند، باید ظرف آلومینیومی را انتخاب کنید زیرا حرارت را به سرعت منتقل می کند. ظرف فولادی ضد زنگ دوام بالایی به شما می‌دهد و برای قهوه‌ای شدن و سرخ کردن مناسب است. ظرف مسی حرارت سریع می دهد، بنابراین برای سرخ کردن و سرخ کردن عمیق نیز مناسب است. ظروف نچسب نیز در حال حاضر رایج شده اند، بنابراین می توانید این نوع را برای پخت غذاهایی که روغن کمتری نیاز دارند و به راحتی به ظرف می چسبند انتخاب کنید.


اندازه

اندازه ظرف آشپزی عمدتاً به اعضای خانواده شما بستگی دارد. اگر خانواده ای سه تا چهار نفره دارید، کشتی با ظرفیت 2.5 تا 3 لیتر خوب است. بر اساس اعضا، می‌توانید اندازه کشتی را در حین خرید انتخاب کنید.

گلدان و دکوری های برنجی


نوع دسته

نوع دسته موجود در ظروف نیز بر اساس گلدان متفاوت است. یک گلدان با دسته پلاستیکی هزینه کمتری دارد اما به راحتی شکسته می شود. ظروف دسته پلاستیکی نیز برای پختن در فر مناسب نیستند. ظروف با دسته های باکلیت و چوبی دوام بالایی دارند و در برابر حرارت بسیار مقاوم هستند. بنابراین بر اساس بودجه و اولویت خود، می توانید نوع دسته را در کشتی خود انتخاب کنید.


درب شیشه ای

ظروف با درب شیشه ای به شما این امکان را می دهند که بدون نیاز به بلند کردن اجاق گاز داخل فر را ببینید. برای پخت و پز مفید است زیرا وقتی درب آن را بردارید بخار خارج می شود تا غذا کمی فاسد شود. اما ظرفی با درب شیشه ای مقداری وزن اضافه می کند و ممکن است به راحتی بشکند. شما باید یک ظرف با یا بدون درب شیشه ای را تنها به سلیقه خود انتخاب کنید.

قبلی
50 مدل ازجدیدترین روتختی های خاص و مدرن [سال 2020]
بعد
50 مدل ازجدیدترین ظروف فیروزه کوب + لیست قیمت

نظرتان را بنویسید