40 مدل پارکت با کیفیت بالا و قیمت عالی + خرید

یکی از بهترین و شیکترین گزینه ها برای کف خانه ، اتاق خواب ، نشیمن و پذیرایی پارکت ها هستند .پارکت ها انواع مختلفی دارند مانند پارکت مدرن ،کلاسیک و یا پارکت های قابل شستشو . هرکدوم از این انواع پارکت ها خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند که هرکدامشان دارای چوب های خاصی هستند که این چوب ها دارای مزایا و معایبی هستند .

انتخاب پارکت مناسب

شما با اضافه کرد پارکت به خانه هایتان باعث گرم تر شدن و شخصیت دادن و ظریف تر شدن دکوراسیون داخلی خانه میشوید . یکی دیگر از خصوصیات خوب پارکت ها هم این است که به راحتی کثیفی از روی آن ها پاک میشود . اما باید هنگام خرید پارکت به نوع آن پارکت و نحوه استفاده از آن بسیار دقت کنید .

کفپوش پارکت به دلیل طراحی چندمنظوره و ظاهر منحصر به فردش که از هیچ نوع کفپوش دیگری دریافت نخواهید کرد، ارزشمند است. پارکت خانه های بسیاری را در سراسر جهان زیبا می کند، به همین دلیل است که ما می خواهیم مطمئن شویم که این نوع کفپوش را در بازسازی خانه بعدی خود انتخاب کنید. قبل از اینکه به آن بپردازیم، بیایید نگاهی به کفپوش پارکت بیندازیم.
کفپوش پارکت چیست؟

کفپوش پارکت چند بلوک چوبی منفرد است که به صورت یک الگوی مستطیلی هندسی چیده شده اند. نام پارکت از فرانسه گرفته شده است. کف به دلیل تعمیر و نگهداری مداوم برای جایگزینی مصالح گران قیمت مانند سنگ مرمر مورد استفاده قرار گرفت.


انتخاب سبک مناسب

کفپوش پارکت شامل طیف وسیعی از الگوهای مختلف از کفپوش هرینگبون، ورسای و شورون است. هر سه این سبک کفپوش ها به روش خاص خود منحصر به فرد هستند. بیایید آنها را یکی یکی مرور کنیم.

شاه ماهی – بلوک های کف پارکت شاه ماهی به جای هم تراز شدن به طور متناوب قرار می گیرند. با توجه به شکل زیگزاگ می توانید استخوان شاه ماهی را شناسایی کنید.

ورسای – اگر می‌خواهید سطح لوکس‌تر کف‌پوش پارکت را داشته باشید، کفپوش پارکت ورسای را بررسی کنید. یک چیدمان منحصر به فرد و زیبا، تخته ها به شکل مربعی قرار گرفته اند که معمولاً بسیار بزرگ است.

پارکت در مواد مختلفی نیز وجود دارد. اگر نمی توانید کفپوش های چوبی واقعی را بخرید، کاشی های لمینت یا وینیل لوکس را انتخاب کنید.


تعمیر و نگهداری

مانند هر کف چوبی، پارکت نیز نیاز به مراقبت دارد. جارو کردن روزانه و تمیز کردن خشک با یک پاک کننده میکروفایبر باعث می شود کف پارکت شما تمیز به نظر برسد. ریزش هایی که می تواند کف پارکت شما را لکه دار کند، با دستمال کاغذی تمیز کنید، چیزی که به سرعت جذب می شود. توصیه می کنیم حداقل یک بار در ماه کف خود را با یک کف شوی تخصصی که برای کفپوش های چوبی طراحی شده است تمیز کنید.

شما می توانید کف پارکت خود را سنباده بزنید و تمیز کنید، اما در 10 تا 15 سال اول نباید این کار را انجام دهید. اگر در مورد نحوه انجام این کار مطمئن نیستید، با یک متخصص کفپوش با تجربه تماس بگیرید.


نصب و راه اندازی

چند گزینه برای نصب کفپوش پارکت شما وجود دارد. برخی از تخته ها ممکن است با روش اتصال کلیکی مناسب و برخی ممکن است با سیستم زبانه و شیار عرضه شوند. در هر صورت، هر دوی اینها را می توان شناور، میخ یا چسب کرد. با این حال، اگر تخته های شما دارای سیستم قفل کلیک هستند، نیازی به ناخن زدن یا چسباندن کف خود ندارید.

قبلی
44 مدل از کوسن های مدرن و زیبا
بعد
40 نمونه مبل های رنگی وطرحدار با کیفیت بالا

نظرتان را بنویسید